The Man in the High Castle – Pilot

2015/06/12. - írta: vincent blasio

Az alternatív történelem mindig is egyik kedvenc műfajom volt. Érdekes és olykor félelmetes látni, hogy a világ miképpen alakult volna, ha bizonyos dolgok máshogy történnek. Ez a sorozat egy ilyen világba kalauzol el minket, sokszor félelmetes realitással mutatva be azt.

 juliana_1.jpg newyork_1.jpg joe_1.jpg

A Náci Németország által megszállt New York és Chicago, a Japán Birodalomhoz tartozó San Francisco és a kamerák előtt pózoló hetvenéves Hitler. A The Man in the High Castle világában a tengelyhatalmak nyerik a második világháborút és kiterjesztik befolyásukat az egész világra. A történet Philip K. Dick ugyan ilyen című könyvén alapul.
1962-ben járunk a Nagynémet Birodalom és a Nagy Japán Birodalom közötti hidegháború kellős közepén. Az Egyesült Államok három részre van szakadva, a németek által uralt keleti partra, a japán fennhatóság alá tartozó nyugati partra és a két területet elválasztó semleges zónára. A történet több szálon játszódik, ez a pilot viszont kettőre koncentrál igazán. Az egyik szálon a New York-i Joe Blake-et (Luke Kleintank) követjük, amint az ellenállás egyik megbízatását próbálja teljesíteni. A másik szálon a Los Angeles-i Juliana Crain (Alexa Davalos) csöppen egy furcsa kalandba, azt követően, hogy húgát megölik a japánok, csupán másodpercekkel az után, hogy átnyújt Juliana-nak egy titokzatos csomagot, amiben olyan felvételek találhatók, amik azt mutatják be, hogy a szövetségesek nyerték a háborút. A két szál végül a semleges zónában, Canon City-ben ér össze. Egy harmadik szálon két diplomata találkozójába csöppenünk, akik a Führer romlott egészségi állapota és közelgő halála miatt beálló utódlási harc lehetőségein aggódnak.

map_01.jpg

Ami leginkább magával ragadott az a háttér, a díszlet és a CGI. Elképesztő és félelmetes hangulatot teremt, ahogy látni a náci New York-ot a propaganda plakátokkal és az utcákon járőröző SS és Gestapo egységekkel. Ugyan ez igaz San Francisco-ra is, a mindent ellepő japán feliratokkal és a népesség majdnem többségét kitevő japánokkal. A színészekről egy rész alapján nehéz bármit is mondani. Talán Alexa Davalos alakítása emelhető ki, Luke Kleintan-tól és a többiektől nem sokat látunk. A rendezés, a vágás és a zene rendben van. A cselekmény talán kicsit gyors, de ez sorozatoknál megszokott.

sanfrancisco_1.jpg

Ez a történet első sorban azt mutatja meg, hogy milyen világban élnénk, ha a második világháború másképpen alakul. Bemutatja, hogy ebben a világban milyen félelmekkel és elnyomással kell az embereknek szembenézniük és hogy mi történt volna, ha a nácizmus és a japán imperializmus kiteljesedik és felemészti a világot. Mindenképpen elgondolkodtató és felkavaró mindaz, amit ebben a pilotban láthatunk.

juliana_joe_1.jpg

Kiknek ajánlom ezt a sorozatot? Azoknak, akik szeretik az alternatív történelmet, akik el akarnak merülni egy sötét és félelmetes világ hangulatában és szeretik a lassan kibontakozó furcsa rejtélyeket. A pilot alapján ígéretesnek tűnik a sorozat, az amazon 2016-ra berendelte az első évadot, úgyhogy legkésőbb jövőre láthatjuk a folytatást. A történet valószínűleg sok mindenben el fog térni a könyvtől, de ha tudják tartani a pilot színvonalát, mindenképpen érdemes lesz nézni a további részeket is.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://kritik.blog.hu/api/trackback/id/tr937537456

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása